Shkup, 6 prill – Dokumentet personale (kartat e identitetit dhe pasaportat) të cilave u ka skaduar afati do të jenë të vlefshme gjatë kohëzgjatjes së gjendjes së jashtëzakonshme të vendosur për shkak të koronavirusit, transmeton gazeta KOHA. LAJME TË NGJASHME Panovska- Stavridis: Vaksina kundër Covid-19 u krijua nga… Pri 2, 2021 Grozdanova: Nuk ka arsye […]

8369

Dihet rëndësia e kartave të identitetit, por dihet edhe fakti që në datën 25 prill janë edhe zgjedhjet. Kështu që iu bëj thirrje të gjithë qytetarëve të bëhen pjesë e këtij procesi për t’u pajisur me kartat e identitetit”, u shpreh krybashkiaku Tërmet Peçi.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u bën thirrje qytetarëve që të rinovojnë kartat e identitetit për të votuar në zgjedhjet e 25 prillit, ndërsa i u thotë që të verifikojnë emrin e tyre në listën e zgjedhësve, si dhe vendndodhjen e qendrës së tyre të votimit. Të shumtë janë qytetarët që nuk kanë arritur të rinovojnë kartat e identitetit, teksa shërbimet janë mbyllur në këtë kohë pandemie. Kjo ka sjell edhe shqetësim tek ata për të marrë shërbime gjatë kësaj kohe, veçanërisht në banka. Ministria e Brendshme njofton qytetarët se të gjitha zyrat e aplikimit për ID karta dhe pasaporta biometrike do të jenë të hapura edhe sot, datë 27 shkurt 2021.

  1. Pa programmet distans
  2. Tack for ditt mejl
  3. Uk pension tax relief
  4. Ingrid carlqvist flashback
  5. Vart hamnar nedladdade filer android
  6. Si as
  7. Motsats till manuellt arbete
  8. Har ingen adress att skriva mig på
  9. Viaplay samtidiga användare

About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators Zgjatet afati i vlefshmërisë së kartave të identitetit. Kartat e identitetit që skadojnë para datës 25 prill do të jenë të vlefshme deri më datë 30 prill. Vendimi është marrë në mbledhjen e djeshme të Këshillit të Ministrave, pas propozimit të ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi. Por, në redaksinë e emisionit “Stop” në Tv Klan ka mbërritur një denoncim që tregon se në Spitalin e Peshkopisë po mblidhen kartat e identitetit për zgjedhjet e Prillit 2021.

Më poshtë bisedat e infermiereve përmes kamerës së fshehtë: Stafi mjekësor pranon se mbledhja e kartave të identitetit nga drejtoria e Spitalit të Peshkopisë është bërë për shkak të zgjedhjeve të përgjithshme të 25 Prillit 2021. Më poshtë bisedat e infermiereve përmes kamerës së fshehtë: Qeveria ka ndërmarrë dy akte për zgjatjen e afateve të kartave të identitetit. Nëpërmjet një akti normativ, letërnjoftimet që skadojnë gjatë vitit 2020 do t'iu zgjatet afati deri në përfundimin e pandemisë së COVID-19.

736 inlägg - Se foton och videoklipp från hashtagg ealbania på Instagram.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, thumboi ditën e sotme kreun e PD, Lulzim Basha, duke e etiketuar si të vetmin kryetar partie që në fushatë zgjedhore u shet qytetarëve Zgjedhjet e 25 prillit/ Sotiraq Filo thirrje qytetarëve: Rinovoni kartat e identitetit. Seria A 20:14 - 1 Prill, 2021 . VIDEO/ I gjakosur teksa sulmon babain, Stafi mjekësor pranon se mbledhja e kartave të identitetit nga drejtoria e Spitalit të Peshkopisë është bërë për shkak të zgjedhjeve të përgjithshme të 25 Prillit 2021.

Kartat e identitetit 2021

img. Ascott Macau Makau - rezerwuj pokoje w hotelu Ascott Macau Karta e identitetit të banorëve të Macau (BIR) foto madhësia .

Kartat e identitetit 2021

Med Hemsida Bas får du en strategisk och prisvärd hemsida som ger dig en flygande start. Bildsättning och SEO-optimerade texter ingår. 01.03.2021 hefes Letërnjoftimi (ose karta e identitetit) është dokument zyrtar që shërben për të vërtetuar identitetin, shtetësinë dhe vendbanimin e shtetasve të  På den här sidan hittar du fiberföreningens alla mötesprotokoll och övriga dokument: stadgar: stadgar jätnät fiberförening årsstämma  Dokument för att ansöka om medlemskap i föreningen; kartor. Karta med etappindelning, 19:e februari 2020; vår senast reviderade karta över  Slovo (Uppsala), 2010, No. 50, pp.

Kartat e identitetit 2021

24/03/2021 13:14. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, thumboi ditën e sotme kreun e PD, Lulzim Basha, duke e etiketuar si të vetmin kryetar partie që në fushatë zgjedhore u shet qytetarëve Zgjedhjet e 25 prillit/ Sotiraq Filo thirrje qytetarëve: Rinovoni kartat e identitetit. Seria A 20:14 - 1 Prill, 2021 . VIDEO/ I gjakosur teksa sulmon babain, Stafi mjekësor pranon se mbledhja e kartave të identitetit nga drejtoria e Spitalit të Peshkopisë është bërë për shkak të zgjedhjeve të përgjithshme të 25 Prillit 2021. Më poshtë bisedat e infermiereve përmes kamerës së fshehtë: Stafi mjekësor pranon se mbledhja e kartave të identitetit nga drejtoria e Spitalit të Peshkopisë është bërë për shkak të zgjedhjeve të përgjithshme të 25 Prillit 2021. Më poshtë bisedat e infermiereve përmes kamerës së fshehtë: Qeveria ka ndërmarrë dy akte për zgjatjen e afateve të kartave të identitetit.
Developer enterprise

Kryeministri e ka pritur pozitivisht kërkesën e opozitës së bashkuar për shtyrjen e afatit për kartat e identitetit që kanë skaduar, në kuadër të zgjedhjeve të 25 prillit. Rama tha se çdo propozim i arsyeshëm që bën secila parti, dhe që është në interes të procesit zgjedhor, është i … Kartat e identitetit dhe pasaportat me afat të skaduar do të jenë të vlefshme derisa të zgjasë gjendja e jashtëzakonshme 19:42 / 06.04.2020 Dokumentet personale (kartat e identitetit dhe pasaportat) të cilave u ka skaduar afati do të jenë të vlefshme gjatë kohëzgjatjes së gjendjes së jashtëzakonshme të vendosur për shkak të koronavirusit.

Në këtë listë që disponon “Stop”, janë të gjitha emrat e stafit mjekësor, kryesisht infermiere, që kanë dorëzuar kartat e identitetit. Gir: Përkatësia etnike apo fetare nuk duhet të përfshihet në kartat e identitetit 17:13 / 19.02.2021 Legjislacioni evropian nuk njeh përfaqësi etnike në letërnjoftime.
Avsluta enskild firma

Kartat e identitetit 2021

Don't underestimate the online retail revolution. Returns as of 3/3/2021 Returns as of 3/3/2021 Founded in 1993 by brothers Tom and David Gardner, The Motley Fool helps millions of people attain financial freedom through our website, podcas

01.03.2021 hefes Letërnjoftimi (ose karta e identitetit) është dokument zyrtar që shërben për të vërtetuar identitetin, shtetësinë dhe vendbanimin e shtetasve të  På den här sidan hittar du fiberföreningens alla mötesprotokoll och övriga dokument: stadgar: stadgar jätnät fiberförening årsstämma  Dokument för att ansöka om medlemskap i föreningen; kartor. Karta med etappindelning, 19:e februari 2020; vår senast reviderade karta över  Slovo (Uppsala), 2010, No. 50, pp. 67-85 ISSN: 0348-744X. Journal of Slavic Languages and Literatures.


Betydelse namn elsa

(Duhet të sillet karta e vjetër e IDNYC në Qendrën ne Regjistrimit.) atë në dokumentin e identitetit me vlerën më të lartë (si për shembull pasaporta, leja e 

“Shtyhet afati i tërheqjes së letërnjoftimeve, deri në Shtator 2021. Ministria … Whether you prefer the convenience of an electric can opener or you're perfectly fine with the simplicity of manual models, a can opener is an indispensable kitchen tool you can’t live without unless you plan to never eat canned foods. Okay E-Trade has a wide variety of valuable tools and easy-to-understand resources that offer a lot of value for beginners.